Лист Держкомпідприємництва N 3580 від 18.04.2011 р. щодо необхідності отримання дозволу на торгівлю продовольчих товарів-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 18.04.2011 р. N 3580

Про надання роз'яснення

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув звернення від 14 квітня 2011 року, отримане з Урядової гарячої лінії (реєстраційний індекс МА-681747), щодо надання роз'яснення стосовно необхідності отримання дозволу на торгівлю продовольчих товарів та, в межах компетенції, повідомляє наступне.

Відповідно до чинного законодавства торговельна діяльність регулюється Цивільним, Господарським та Податковим кодексами України, Законом України "Про захист прав споживачів", Порядком провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006 року N 833 (далі - Порядок).

Для провадження торговельної діяльності суб'єкт господарювання повинен придбати торговий патент у порядку, встановленому статтею 267 Податкового кодексу України (далі - ПКУ). Цей суб'єкт господарювання є одночасно платником збору за провадження таких видів підприємницької діяльності, як, зокрема, торговельна діяльність у пунктах продажу товарів; діяльність з надання платних побутових послуг за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України. Разом з тим, не є платниками збору за провадження торговельної діяльності та діяльності з надання платних послуг такі суб'єкти господарювання, як:

- фізичні особи - підприємці, які здійснюють продаж вирощених в особистому підсобному господарстві, на присадибній, дачній, садовій і городній ділянках продукції рослинництва і тваринництва, свійської худоби та птиці (як у живому вигляді, так і продукції забою в сирому вигляді та у вигляді первинної переробки), продукції власного бджільництва;

- суб'єкти господарювання, які провадять торговельну діяльність виключно з використанням таких видів товарів вітчизняного виробництва: хліб і хлібобулочні вироби; борошно пшеничне та житнє; сіль, цукор, олія соняшникова і кукурудзяна; молоко і молочна продукція, крім молока і вершків згущених із домішками і без них; продукти дитячого харчування; безалкогольні напої; морозиво; яловичина та свинина; свійська птиця; яйця; риба; ягоди і фрукти; мед та інші продукти бджільництва, бджолоінвентар і засоби захисту бджіл; картопля і плодоовочева продукція; комбікорм для продажу населенню.

Слід зазначити, що існує необхідність щодо повідомлення органів місцевого самоврядування про відкриття об'єкта торгівлі та сфери послуг. 22 лютого 2011 року на офіційному сайті Держкомпідприємництва http://dkrp.gov.ua/control/uk/index розміщено роз'яснення з цього приводу (сторінка "Роз'яснення" розділу "Дозвільна система").

Додатково повідомляємо, що листи Держкомпідприємництва не є нормативно-правовими актами, а носять інформаційний характер. Контроль за дотриманням Порядку здійснюють органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування у межах їх компетенції відповідно до законодавства. Враховуючи зазначене, за додатковим роз'ясненням з порушеного питання радимо звернутися до органів виконавчої влади Запорізької області або органів місцевого самоврядування.

Заступник Голови

О. Т. Сохар

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» N 294-IX від 14.11.2019 р.

Податковий кодекс України N 2755-VI

Таблиця відповідності видів порушень норм законів типам повідомлень-рішень, які складаються при застосуванні відповідних штрафних санкцій

Календар бухгалтера

Травень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31