Лист Держкомпідприємництва N 3732 від 21.04.2011 р. щодо порядку ліквідації підприємства-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 21.04.2011 р. N 3732

Про надання роз'яснення

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув звернення від 22 березня 2011 року, отримане з Урядової гарячої лінії (реєстраційний індекс УС-654927) в рамках телевізійного проекту "Розмова з країною" (звернення до Президента), щодо надання роз'яснення стосовно порядку ліквідації підприємства та, в межах компетенції, повідомляє наступне.

Види і організаційні форми підприємств, правила їх створення, реєстрації, реорганізації і ліквідації, організаційний механізм здійснення ними підприємницької діяльності в умовах переходу до ринкової економіки були визначені Законом України "Про підприємства в Україні". 1 січня 2004 року, з набуттям чинності Господарським кодексом України (далі - ГКУ), вищевказаний Закон втратив чинність.

Порядок ліквідації суб'єкта господарювання визначений статтею 60 ГКУ, статтею 111 Цивільного кодексу України, а також розділом IV "Державна реєстрація припинення юридичної особи" Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - Закон про реєстрацію).

Ліквідація суб'єкта господарювання здійснюється ліквідаційною комісією (далі - ліквідкомісія), яка утворюється власником (власниками) майна суб'єкта господарювання чи його (їх) представниками (органами), або іншим органом, визначеним законом, якщо інший порядок її утворення не передбачений ГКУ. Ліквідацію суб'єкта господарювання може бути також покладено на орган управління суб'єкта, що ліквідується.

Орган (особа), який прийняв рішення про ліквідацію суб'єкта господарювання, встановлює порядок та визначає строки проведення ліквідації, а також строк для заяви претензій кредиторами, що не може бути меншим, ніж два місяці з дня оголошення про ліквідацію.

Ліквідкомісія або інший орган, який проводить ліквідацію суб'єкта господарювання, розміщує в друкованих засобах масової інформації в порядку та на умовах, визначених у статті 22 Закону про реєстрацію, повідомлення про його ліквідацію та про порядок і строки заяви кредиторами претензій, а явних (відомих) кредиторів повідомляє персонально у письмовій формі у встановлені ГКУ чи спеціальним законом строки. Одночасно ліквідкомісія вживає необхідних заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості суб'єкта господарювання, який ліквідується, та виявлення вимог кредиторів, з письмовим повідомленням кожного з них про ліквідацію суб'єкта господарювання (частина четверта статті 60 ГКУ). Фактично до ліквідкомісії переходять усі повноваження по управлінню справами суб'єкта господарювання, за винятком тих, які віднесені законодавством до компетенції учасників (наприклад, затвердження ліквідаційного балансу).

Ліквідкомісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується, і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідкомісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку з обов'язковою перевіркою органом державної податкової служби, у якому перебуває на обліку суб'єкт господарювання.

Державна реєстрація припинення юридичної особи в результаті її ліквідації проводиться в порядку, визначеному статтею 36 Закону про реєстрацію. Зокрема, у частині першій цієї статті наведено перелік документів, які голова ліквідкомісії або уповноважена ним особа після закінчення процедури ліквідації, яка передбачена законом, але не раніше двох місяців з дати публікації повідомлення у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації, повинен подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору.

Юридична особа є такою, що припинилася, з дати внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи. Державний реєстратор не пізніше наступного робочого дня з дати державної реєстрації припинення юридичної особи повинен видати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) голові ліквідкомісії або уповноваженій ним особі один примірник оригіналу установчих документів і свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи, які мають спеціальну відмітку про державну реєстрацію припинення юридичної особи. Така відмітка робиться державним реєстратором також на примірнику оригіналу установчих документів юридичної особи, який залишається у реєстраційній справі.

Відповідно до статті 55 Конституції України та статті 7 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Зазначена норма зобов'язує суди приймати заяви до розгляду навіть у випадку відсутності в законі спеціального положення про судовий захист.

Заступник Голови

О. Т. Сохар

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» N 294-IX від 14.11.2019 р.

Податковий кодекс України N 2755-VI

Таблиця відповідності видів порушень норм законів типам повідомлень-рішень, які складаються при застосуванні відповідних штрафних санкцій

Календар бухгалтера

Червень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5