Лист Держкомпідприємництва N 3578 від 18.04.2011 р. щодо державної підтримки суб'єктів малого підприємництва-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 18.04.2011 р. N 3578

Про розгляд звернення

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув звернення, надіслане листом Адміністрації Президента України від 1 квітня 2011 року N 22/037025-26, та, в межах компетенції, повідомляє наступне.

Правові засади державної підтримки суб'єктів малого підприємництва незалежно від форми власності з метою якнайшвидшого виходу із економічної кризи та створення умов для розширення впровадження ринкових реформ в Україні визначено Законом України "Про державну підтримку малого підприємництва" (далі - Закон).

Суб'єктами малого підприємництва є фізичні особи, зареєстровані у встановленому законом порядку як суб'єкти підприємницької діяльності, та юридичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, в яких середньооблікова чисельність працюючих за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 осіб та обсяг річного валового доходу не перевищує 70 млн. гривень.

Дія Закону не поширюється на довірчі товариства, страхові компанії, банки, ломбарди, інші фінансово-кредитні та небанківські фінансові установи, суб'єктів підприємницької діяльності, які провадять діяльність у сфері грального бізнесу, здійснюють обмін іноземної валюти, які є виробниками та імпортерами підакцизних товарів, а також суб'єктів підприємницької діяльності, у статутному фонді яких частка вкладів, що належить юридичним особам - засновникам та учасникам цих суб'єктів, які не є суб'єктами малого підприємництва, перевищує 25 відсотків.

Статтею 7 Закону визначено, що підтримка малого підприємництва здійснюється відповідно до Національної програми сприяння розвитку малого підприємництва в Україні (далі - Національна програма), програми підтримки малого підприємництва в Автономній Республіці Крим, регіональних та місцевих програм підтримки малого підприємництва, які затверджуються відповідно до законодавства. Національна програма затверджена Законом України "Про Національну програму сприяння розвитку малого підприємництва в Україні" та є комплексом заходів, спрямованих на реалізацію державної політики щодо вирішення проблем розвитку малого підприємництва.

Заходи з реалізації Програми щорічно затверджуються Кабінетом Міністрів України. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 квітня 2011 року N 273-р затверджено план заходів з виконання у 2011 році Національної програми сприяння розвитку малого підприємництва в Україні.

Фінансове забезпечення виконання відповідних програм підтримки малого підприємництва провадиться за рахунок Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, позабюджетних коштів, у тому числі коштів, одержаних від приватизації державного і відчуження комунального майна, та інших джерел фінансування, не заборонених законом. Забезпечення фінансування заходів у межах бюджетних призначень, передбачених Державним бюджетом України на 2011 рік, покладено на Міністерство фінансів України і Державну казначейську службу України.

Відбір проектів по реалізації Національної програми здійснюється на конкурсних засадах. Положення про проведення конкурсів проектів затверджується Кабінетом Міністрів України. Однак на сьогодні такого положення немає. У зв’язку з цим, умови проведення конкурсу можуть бути визначені місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування в частині коштів місцевих бюджетів.

Додатково слід зазначити, що програми підтримки малого підприємництва включають, зокрема, і положення про фінансово-кредитну підтримку суб'єктів малого підприємництва. Фінансове забезпечення реалізації державної політики у сфері підтримки малого підприємництва здійснюють відповідно до своєї компетенції на загальнодержавному рівні Український фонд підтримки підприємництва, на регіональному рівні - регіональні фонди підтримки підприємництва, на місцевому рівні - місцеві фонди підтримки підприємництва (стаття 13 Закону). Одним з основних завдань зазначеного фонду є сприяння реалізації державної політики розвитку підприємництва шляхом залучення й ефективного використання фінансових ресурсів на поворотній і безповоротній основі, фінансування цільових програм та проектів, часткової сплати відсотків за видані підприємцям кредити установами банків (пункт 2 постанови Кабінету Міністрів України від 27 серпня 1995 року N 687 "Про Український фонд підтримки підприємництва").

Заступник Голови

О. Т. Сохар

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Календар бухгалтера

Червень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4