Лист Держкомпідприємництва N 5024 від 02.06.2011 р. щодо підтвердження статусу заявника (юридичної особи, фізичної особи - підприємця) та щодо Положення про державне адміністратора-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 02.06.2011 р. N 5024

Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям


Про надання роз'яснень

У зв’язку з набранням чинності Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" (від 07.04.2011 р. N 3204-VI) (далі - Закон N 3204) Держкомпідприємництво надає роз'яснення щодо застосування деяких норм зазначеного Закону.

Щодо можливості підтвердження статусу заявника (юридичної особи, фізичної особи - підприємця) з урахуванням скасування необхідності надання витягу з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - ЄДР) 

Абзацом четвертим частини п'ятої статті 1 Закону N 3204 вилучено необхідність надання суб'єктом господарювання витягу з ЄДР, що додається до заяви для отримання документів дозвільного характеру.

Відповідно до частини третьої статті 7 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" (далі - Закон) до заяви додаються документи, необхідні для видачі документа дозвільного характеру, передбачені законодавством, яким регулюються відносини щодо одержання такого документа.

Документами, необхідними для видачі документа дозвільного характеру, можуть визначатися документи, що безпосередньо пов'язані з підтвердженням можливості суб'єкта господарювання провадити певні дії щодо здійснення господарської діяльності або види господарської діяльності.

Згідно з частиною першою статті 4 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців - засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.

Частиною першою статті 16 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" визначено, що єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення органів державної влади, а також

учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру.

Разом з тим, отримати інформацію з ЄДР стосовно підтвердження статусу заявника (юридичної особи, фізичної особи - підприємця) можливо шляхом звернення до державного реєстратора.

Варто зазначити, що у програмному забезпеченні автоматизованої інформаційної системи Реєстру документів дозвільного характеру передбачена функція "підтягування" відомостей з ЄДР про юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців (за ЄДРПОУ або ІПН).

Крім того, на сьогодні, Держкомпідприємництвом доопрацьовується проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення принципу провадження господарської діяльності суб'єктами приватного права без застосування печаток" (реєстр. N 8215 від 11.03.2011 р.), яким вносяться зміни до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", згідно з яким спеціально уповноважений орган з питань державної реєстрації, зокрема, забезпечує безперешкодний доступ на офіційному сайті спеціально уповноваженого органу з питань державної реєстрації до відомостей з Єдиного державного реєстру та встановлює перелік таких відомостей.

Щодо скасування необхідності розроблення та подання на погодження до Держкомпідприємництва проектів "Положення про державного адміністратора та порядок його взаємодії з місцевими дозвільними органами, суб'єктами господарювання" 

Відповідно до частини сьомої статті 5 Закону уповноважений орган розробляє і затверджує Положення про державного адміністратора та порядок його взаємодії з місцевими дозвільними органами, суб'єктами господарювання.

Законом N 3204 вилучено норму щодо затвердження відповідною міською радою або райдержадміністрацією за погодженням з територіальним органом спеціально уповноваженого органу з питань дозвільної системи у сфері господарської діяльності Положень про державного адміністратора та порядок взаємодії місцевих дозвільних органів, державного адміністратора, суб'єкта господарювання та територіального органу уповноваженого органу.

На реалізацію вказаної вище вимоги Закону Комітетом розроблено та затверджено наказ від 30.05.2011 р. N 34 "Про внесення змін до наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 05.12.2005 р. N 116", який подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

Просимо довести вказану інформацію до відома відповідних виконавчих комітетів міських рад та райдержадміністрацій.

Перший заступник Голови -
Голова ліквідаційної комісії

Г. М. Яцишина

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» N 4000 від 14.09.2020 р.

Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» N 294-IX від 14.11.2019 р.

Податковий кодекс України N 2755-VI

Таблиця відповідності видів порушень норм законів типам повідомлень-рішень, які складаються при застосуванні відповідних штрафних санкцій

Календар бухгалтера

Вересень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4