Лист Держкомпідприємництва N 4497 від 19.05.2011 р. щодо визначення підстав допуску до перевірки посадових осіб контролюючих органів-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 19.05.2011 р. N 4497

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув лист (спрямоване листом Мінекономіки від 13.04.2011 р. N 3602-25/173) щодо визначення підстав допуску до перевірки посадових осіб контролюючих органів і в межах своєї компетенції повідомляє наступне.

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначено в Законі Україна від 05.04.2007 р. N 877 "Про основні засади державного нагляду {контролю} у сфері господарської діяльності" (далі - Закон).

Так статтею 7 Закону передбачено, що перед початком здійснення заходу посадові особи органу державного нагляду (контролю) зобов'язані пред'явити керівнику суб'єкта господарювання або уповноваженій ним особі посвідчення (направлення) та службове посвідчення, що засвідчує посадову особу органу державного нагляду (контролю), і надати суб'єкту господарювання копію посвідчення (направлення).

Посадова особа органу державного нагляду (контролю) без посвідчення (направлення) на здійснення заходу та службового посвідчення не має права здійснювати державний нагляд (контроль) суб'єкта господарювання.

Суб'єкт господарювання має право не допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходу, якщо вони не пред'явили документи, передбачені цією статтею.

Однак Законом України від 01.06.2010 р. N 2299 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного нагляду у сфері зв’язку" частина друга статті 2 Закону була викладена в новій редакції, відповідно до якої дія Закону не поширюється на відносини, виникають під час здійснення заходів контролю за дотриманням податкового законодавства.

Умови та порядок допуску посадових осіб органів державної податкової служби до проведення документальних виїзних і фактичних перевірок визначені статтею 81 Податкового кодексу України.

Згідно з частиною 81.1 статті 81 Податкового кодексу України посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення документальної виїзної перевірки за наявності підстав для її проведення, визначених цим Кодексом, і фактичної перевірки, проведеної з підстав, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, назва органу державної податкової служби, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (об'єкта), перевірка якого проводиться (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - перевіряється платника податку), мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посаду і прізвище посадової (службової) особи, яка буде проводити перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника органу державної податкової служби або його заступника, скріпленого печаткою органу державної податкової служби.

Непред'явлення платнику податків (його посадових (службових) особам або особам, які фактично проводять розрахункові операції) направлення на проведення перевірки або пред'явлення направлення, оформленого з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб органу державної податкової служби до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.

Відмова платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) у допуску до перевірки на інших підставах, ніж визначені в абзаці другому цього пункту, не дозволяється.

Заступник Голови

С. Свіщева

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» N 4000 від 14.09.2020 р.

Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» N 294-IX від 14.11.2019 р.

Податковий кодекс України N 2755-VI

Таблиця відповідності видів порушень норм законів типам повідомлень-рішень, які складаються при застосуванні відповідних штрафних санкцій

Календар бухгалтера

Вересень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4