Лист Держкомпідприємництва N 7478 від 23.09.2011 р. щодо здійснення діяльності з виробництва залізобетонних виробів і металевих дверей-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 23.09.2011 р. N  7478

Про розгляд листа

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув лист від 22.07.2011 р., надісланий листом Державної реєстраційної служби України від 17.08.2011 р. N 361-7-15-11 щодо надання роз'яснень з деяких питань здійснення діяльності з виробництва залізобетонних виробів та металевих дверей, та, в межах компетенції, повідомляє.

Згідно частини третьої статті 21 Закону України "Про охорону праці" роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі - дозвіл). Центральний орган виконавчої влади з нагляду за охороною праці та його територіальні органи видають дозволи на безоплатній основі на підставі висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб'єкта господарювання, проведеної експертно-технічними центрами, які належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці, або незалежними експертними організаціями, які забезпечують науково-технічну підтримку державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці. На застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки виробник або постачальник устаткування підвищеної небезпеки отримує дозвіл до прийняття зобов'язань на постачання.

Порядок видачі дозволів або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання дозволів центральним органом виконавчої влади з нагляду за охороною праці та його територіальними органами, а також переліки видів робіт, машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки, проведення або експлуатація (застосування) яких потребує отримання дозволу, та граничні розміри тарифів на проведення експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб'єкта господарювання, висновок якої є підставою для видачі дозволів, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Строк дії дозволу становить: на виконання робіт або на експлуатацію машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки - п'ять років (з подальшим його продовженням); на застосування машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки - безстроково.

Порядок видачі дозволів Державним комітетом з нагляду за охороною праці та його територіальними органами затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 15.10.2003 р. N 1631(далі - Порядок).

Пунктом 3 Порядку передбачено, що суб'єкт господарської діяльності, який має намір розпочати (продовжити) виконання роботи підвищеної небезпеки або експлуатацію об'єктів, машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки (далі - об'єкти) за переліками згідно з додатками 1 і 2 чи проводити навчання працівників з питань охорони праці інших суб'єктів господарської діяльності, професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації працівників, які залучаються до виконання робіт підвищеної небезпеки (далі - навчання з питань охорони праці), повинен одержати відповідний дозвіл Держнаглядохоронпраці або його територіального органу.

Так, пунктами 1, 7, 36 та 75 Додатка 1 до Порядку зварювальні, газополум'яні, наплавні, напилювальні і паяльні роботи, контроль за зварними з'єднаннями, електропрогрівання бетону та електророзморожування ґрунтів, розігрівання бітуму і смол, нанесення бетону, ізоляційних і обмурувальних матеріалів методом набризкування і напилення, а також механічну обробку деревини і металів віднесено до робіт підвищеної небезпеки.

А пунктом 24 Додатка 2 до Порядку зварювальне обладнання, устатковання для газополум'яної і лазерної обробки металів, термічного напилювання віднесено до машини, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

Враховуючи вищенаведене, для здійснення діяльності з виробництва залізобетонних виробів та металевих дверей необхідно одержати дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Заступник Голови

О. Т. Сохар

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Закон України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» N 2629-VIII

Податковий кодекс України N 2755-VI

Таблиця відповідності видів порушень норм законів типам повідомлень-рішень, які складаються при застосуванні відповідних штрафних санкцій

Календар бухгалтера

Червень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30