Роз'яснення Держкомпідприємництва до Закону України «Про внесення змін до Закону України« Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності »-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

З 01.04.2010 набирає чинності Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", прийнятий 11.02.2010 Верховною Радою України (№ 1869-VI) (далі – Закон № 1869).

Законом № 1869 вноситься ряд змін, які спрямовані  на  подальше спрощення порядку видачі документів дозвільного характеру.

Так,

1. Статтю 1 Закону України  «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» (далі – Закон України про дозвільну систему) викладено в новій редакції.

Зокрема, розширено визначення об’єкту, на який видається документ дозвільного характеру.

Об'єкт, на який видається документ дозвільного характеру, - природні ресурси, земельна ділянка, ґрунтовий покрив земельних ділянок, споруда, будівля, приміщення, устаткування, обладнання та механізми, що вводяться в експлуатацію або проектуються, окрема операція, господарська діяльність певного виду, робота та послуга, а також документи, які використовуються суб'єктом господарювання у процесі проходження погоджувальної (дозвільної) процедури (проектна документація на будівництво об'єктів, землевпорядна документація, містобудівна документація, гірничий відвід).

Запроваджено визначення "принцип організаційної єдності" та  "дозвільно (погоджувальна) процедура".

Принцип організаційної єдності - принцип, згідно з яким видача документів дозвільного характеру (переоформлення, видача дублікатів, анулювання) суб'єктам господарювання здійснюється в дозвільному центрі шляхом взаємодії представників дозвільних органів, що забезпечується державним адміністратором у порядку, встановленому цим Законом.

Дозвільна (погоджувальна) процедура - сукупність дій, що здійснюються суб'єктами господарювання, державними адміністраторами та дозвільними органами під час проведення погодження (розгляду), оформлення, надання висновків тощо, які передують отриманню документа дозвільного характеру.

2. Текст статей 2 та 4 Закону України про дозвільну систему викладені в новій редакції, більш розширеній та уточненій.

3. Виходячи з низьких темпів розроблення та прийняття законодавчих та інших нормативно-правових актів, якими регламентується видача документів дозвільного характеру, і які б відповідали вимогам Закону України про дозвільну систему, першочерговим кроком на шляху удосконалення процедур видачі документів дозвільного характеру було законодавче встановлення єдиних підстав для відмови у видачі документів дозвільного характеру, їх переоформлення, призупинення, видачі дублікату та анулювання.

Так, головним надбанням  Закону  № 1869 –  VI стало доповнення Закону статтею 4?, якою встановлено єдині підстави до порядку видачі документів дозвільного характеру або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів та анулювання документів дозвільного характеру.

4. Вносяться зміни до статті 5 Закону України про дозвільну систему, відповідно до яких підвищено статус державного адміністратора, розширені основні його завдання і права та інше. Так, державного адміністратора наділено повноваженнями складати протоколи про адміністративні правопорушення.

5. Стаття 6 "Реєстр документів дозвільного характеру" та стаття 7 "Порядок видачі місцевими дозвільними органами документів дозвільного характеру"  Закону України про дозвільну систему викладені в новій редакції.

Згідно цих змін Реєстру документів дозвільного характеру надано статус загальнодержавного. Його ведення крім державних адміністраторів тепер мають забезпечити і дозвільні органи (центральні органи виконавчої влади), наслідком чого буде можливість отримання повної (100%) інформації з Реєстру про документи дозвільного характеру.

Порядок видачі місцевими дозвільними органами документів дозвільного характеру також містить ряд уточнень з метою його унормування реаліям сьогодення.

Встановлення єдиних вимог до порядків видачі документів дозвільного характеру, чітке формулювання та тлумачення основних термінів тощо призведе до ліквідації в законодавчому полі країни правових колізій та прогалин та дозволить створити сприятливі умови для подальшого розвитку підприємництва в Україні.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Проект Закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік» N 2000 від 15.09.2019 р.

Податковий кодекс України N 2755-VI

Таблиця відповідності видів порушень норм законів типам повідомлень-рішень, які складаються при застосуванні відповідних штрафних санкцій

Календар бухгалтера

Листопад 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1