Лист Держкомпідприємництва N 2412 від 26.02.2010 р. щодо деяких питань порядку користування телефонним зв'язком в господарських цілях щодо деяких питань порядку користування телефонним зв'язком в господарських цілях-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 26.02.2010 р. N 2412

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув лист щодо деяких питань порядку користування телефонним зв'язком в господарських цілях і в межах компетенції повідомляє.

Основні проблеми користування телефонним зв'язком на підприємстві виникають, коли податківці вимагають довести, що витрати на мобільний зв'язок пов'язані з веденням господарської діяльності. Адже це є підставою віднесення витрат до складу валових (витрат) і, відповідно, зменшення оподатковуваного доходу підприємства.

Відповідно до підпункту 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" до складу валових витрат включаються суми будь-яких витрат, сплачених (нарахованих) протягом звітного періоду у зв’язку з підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем продукції (робіт , послуг) і охороною праці, у тому числі витрати з придбання електричної енергії (включаючи реактивну), з урахуванням обмежень, установлених пунктами 5.3 - 5.7 цієї статті.

Згідно з підпунктом 5.3.9 пункту 5.3 статті 5 зазначеного Закону будь-які витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення податкового обліку, не відносяться до складу валових витрат.

Таким чином, вартість послуг мобільного зв’язку включається до складу валових витрат тільки за наявності відповідних документів, які дозволять підтвердити зв'язок цих витрат з господарською діяльністю суб'єкта підприємництва.

До таких документів, зокрема, можна віднести:

- Розрахункові документи про оплату послуг мобільного зв’язку на підставі рахунків оператора;

- Наказ керівника про придбання мобільних телефонів і використанні їх у господарській діяльності підприємства;

- Угода з оператором мобільного зв’язку про надання послуг із зазначенням переліку номерів обслуговуються телефонів;

- Правила користування мобільним зв'язком, затверджені керівником, і т. п.

Що стосується орієнтовного переліку питань, які повинні бути врегульовані правилами користування мобільним зв'язком, то такий перелік визначається керівником підприємства на власний розсуд у межах його компетенції.

На думку Держкомпідприємництва, до такого переліку можна віднести, зокрема:

- Список працівників, які забезпечуються мобільними телефонами у зв’язку з виробничою необхідністю;

- Перелік номерів телефонів, розмови за якими ведуться працівниками підприємства та безпосередньо стосуються господарської діяльності;

- Журнал обліку дзвінків;

- Звіт про використання службового телефону і т. п.

Додатково повідомляємо, що листи Держкомпідприємництва не є нормативно-правовими актами, а носять інформаційний характер.

Перший заступник Голови

А. Гота

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Календар бухгалтера

Травень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6