Лист Держкомпідприємництва N 5732 від 07.05.2010 р. щодо деяких питань дозвільної системи у сфері господарської діяльності-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 07.05.2010 р. N 5732

Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянуто лист від 09.04.2010 №1105-111 щодо надання роз’яснення з деяких питань дозвільної системи у сфері господарської діяльності, у зв’язку з набранням чинності 01.04.2010 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», та повідомляється наступне.

Щодо подання оригіналу або нотаріально засвідченої копії витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (далі – ЄДР) до заяви на одержання документів дозвільного характеру.

Закон України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» не передбачає подання нотаріально засвідченої копії витягу з ЄДР до заяви на одержання документів дозвільного характеру, а тому при поданні заяви для отримання документа дозвільного характеру необхідно подавати оригінал зазначеного витягу.

Щодо місця зберігання оригіналу витягу з ЄДР

Частиною сьомою статті 7 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» передбачено, що державний адміністратор після надходження заяви та документів, що додаються до неї, формує дозвільну справу, у якій зберігаються копія заяви на отримання відповідного документа дозвільного характеру, опис документів, що додаються до неї (у тому числі копія документа, що підтверджує внесення плати за видачу документа дозвільного характеру, якщо така плата передбачена законом), а також копії документів дозвільного характеру або копії повідомлень місцевих дозвільних органів про відмову у видачі документів дозвільного характеру, копії рішень дозвільних органів з відповідних питань.

Отже, оригінал витягу з ЄДР необхідно зберігати у місцевому дозвільному органі згідно вимог Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності».

Щодо строку дії витягу з ЄДР

Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» та Положенням про порядок  надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, затвердженого наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 20.10.2005 № 97 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 жовтня 2005 за № 1294/11574) (далі – Положення про порядок надання відомостей), не передбачено обмеження строку дії витягу з ЄДР.

Щодо можливості подання одного оригіналу витягу з ЄДР та копій зазначеного витягу у випадку надання декількох заяв на одержання документів дозвільного характеру

Положенням про порядок надання відомостей не передбачено можливості отримання суб’єктом господарювання копії витягу з ЄДР, а тому необхідно подавати оригінал витягу з ЄДР на кожну окрему заяву.

Щодо статусу та оплати праці державного адміністратора

Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» від 11.02.2010 №1869 –VI адміністратору надано статус державного.

Враховуючи високий рівень функціональних обов’язків державного адміністратора та кваліфікаційні вимоги до посади Держкомпідприємництвом підготовлено та направлено до Кабінету Міністрів України (для подальшого опрацювання Головдержслужбою, Мінфіном, Мінпрацею, Мінрегіонбудом та  Мін’юстом) проекти постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін у додатки 24, 33, 48 і 50 до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 № 268» та розпорядження Кабінету Міністрів України «Про віднесення посади державного адміністратора міської ради, районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, Київської та Севастопольської міської держадміністрації до відповідної категорії посад державних службовців та посад в органах місцевого самоврядування», якими пропонується встановити рівень посади державного адміністратора між рівнем начальника відділу та завідуючого сектором з відповідним рівнем категорій посад.

Разом з тим, на запит Держкомпідприємництва отримано лист директора науково-дослідного інституту соціально-трудових відносин Міністерства праці та соціальної політики України Мельника С.В. з відповіддю про те, що у поданому проекті професійно-кваліфікаційної характеристики слід більш чітко визначити керівні функції «Державного адміністратора», та відкоригувати її змістовну частину відповідно до Довідника типових професійно-кваліфікаційних характеристик посад державних службовців, який затверджено наказом Головдержслужби України від 01.11.2006 № 363 «Про внесення змін до Довідника типових професійно-кваліфікаційних характеристик посад державних службовців».

Зазначений лист-відповідь розміщено на офіційному сайті Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва з метою обговорення та надання пропозицій щодо внесення до Національного класифікатора України «Класифікатор професій ДК 003:2005» професійної назви роботи «Державний адміністратор».

Заступник Голови

Г.М. Яцишина

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Закон України N 1928-ІX «Про Державний бюджет України на 2022 рік» від 02.12.2021 р.

Податковий кодекс України N 2755-VI

Таблиця відповідності видів порушень норм законів типам повідомлень-рішень, які складаються при застосуванні відповідних штрафних санкцій

Календар бухгалтера

Червень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3