Лист Держкомпідприємництва N 2873 від 09.03.2010 р. щодо відкриття фізичною особою - підприємцем філії, представництва чи інших відокремлених підрозділів-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 09.03.2010 р. N 2873

Про розгляд листа

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув лист від 04.02.2010 р. та повідомляє наступне.

Філією, відповідно до статті 95 Цивільного кодексу України, є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій, а представництвом є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює представництво і захист інтересів юридичної особи.

У частині другій статті 55 Господарського кодексу України визначено, що суб'єктами господарювання є:

1) господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку;

2) громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці.

Відповідно до частини п'ятої статті 55 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання, зазначені у пункті першому частини другої цієї статті, мають право відкривати свої філії, представництва, інші відокремлені підрозділи без створення юридичної особи.

Керуючись статтею 14 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", для кожної філії, кожного відокремленого підрозділу ліцензіата, які провадитимуть господарську діяльність на підставі отриманої ним ліцензії, орган ліцензування видає ліцензіату засвідчені ним копії ліцензії, які реєструються в журналі обліку заяв та виданих ліцензій. Засвідчена органом ліцензування копія ліцензії є документом, що підтверджує право філії або іншого структурного підрозділу ліцензіата на провадження певного виду господарської діяльності на підставі отриманої ліцензії.

Враховуючи зазначені вимоги статті 14 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", суб'єкт господарювання одержує засвідчені органом ліцензування копії ліцензії лише у разі наявності у нього філій, відокремлених підрозділів.

Разом з тим, з аналізу наведених положень Цивільного та Господарського кодексів України вбачається, що філії, представництва, інші відокремлені підрозділи без створення юридичної особи мають право відкривати лише юридичні особи, що зареєстровані у установленому законом порядку.

Поряд з цим, відповідно до положень статті 1 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", терміни вживаються у такому значенні:

ліцензія - документ державного зразка, який засвідчує право ліцензіата на провадження зазначеного в ньому виду господарської діяльності протягом визначеного строку за умови виконання ліцензійних умов;

ліцензіат - суб'єкт господарювання, який одержав ліцензію на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню;

суб'єкт господарювання - зареєстрована в установленому законодавством порядку юридична особа незалежно від її організаційно-правової форми та форми власності, яка провадить господарську діяльність, крім органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності.

Згідно статті 14 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", господарська діяльність на підставі ліцензії, виданої органом ліцензування, яким є центральний орган виконавчої влади, здійснюється на всій території України.

Враховуючи зазначене, ліцензіат - фізична особа - підприємець на підставі ліцензії, виданої центральним органом виконавчої влади, має право здійснювати господарську діяльність на всій території України.

Заступник Голови

С. І. Третьяков

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Календар бухгалтера

Травень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6