Лист Держкомпідприємництва N 7623 від 16.06.2010 р. щодо юридичної сили відповідей на звернення суб'єктів господарювання до Держкомпідприємництва-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 16.06.2010 р. N 7623

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув лист стосовно юридичної сили відповідей на звернення суб’єктів господарювання до Держкомпідприємництва, та, в межах компетенції, повідомляє наступне.

Перш за все слід зазначити, що листи Держкомпідприємництва не є нормативно-правовими актами, а носять інформаційний характер.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про інформацію» (далі – Закон про інформацію) до інформації відносяться документовані або публічно оголошені відомості про події та явища, що відбуваються у суспільстві, державі та навколишньому природному середовищі.

Щодо юридичної сили інформації державних органів та органів місцевого і регіонального самоврядування йдеться у статті 21 Закону про інформацію, а саме – це офіційна документована інформація, яка створюється в процесі поточної діяльності законодавчої, виконавчої та судової влади, органів місцевого і регіонального самоврядування.

Основними джерелами цієї інформації є: законодавчі акти України, інші акти, що приймаються Верховною Радою та її органами, акти Президента України, підзаконні нормативні акти, ненормативні акти державних органів, акти органів місцевого і регіонального самоврядування.

Інформація державних органів та органів місцевого і регіонального самоврядування доводиться до відома заінтересованих осіб шляхом:

- опублікування її в офіційних друкованих виданнях або поширення інформаційними службами відповідних державних органів і організацій;

- опублікування її в друкованих засобах масової інформації або публічного оголошення через аудіовізуальні засоби масової інформації;

- безпосереднього доведення її до заінтересованих осіб (усно, письмово чи іншими способами);

- надання можливості ознайомлення з архівними матеріалами;

- оголошення її під час публічних виступів посадових осіб.

Джерела і порядок одержання, використання, поширення та зберігання офіційної інформації державних органів та органів місцевого і регіонального самоврядування визначаються законодавчими актами про ці органи.

Держкомпідприємництво у своїй діяльності керується «Положенням про Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва» (далі – Положення), затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2007 року № 667. Так, одним з основних завдань Держкомпідприємництва є сприяння формуванню системи фінансово-кредитної, консультаційної та інформаційної підтримки підприємництва. Зокрема, Держкомпідприємництво надає роз’яснення положень законодавства з питань державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності  (підпункт 15 пункту 4 Положення), щодо застосування законодавства у сфері ліцензування (підпункт 30 пункту 4 Положення).

Досить часто листи Держкомпідприємництва розміщуються в системі інформаційно-правового забезпечення «ЛІГА» і є корисними не тільки заявникам. З відповідями на найбільш поширені запитання суб’єктів господарської діяльності можна ознайомитись на нашому офіційному сайті (www.dkrp.gov.ua).

Ви можете посилатися на інформацію, викладену в наших листах, зокрема,і під час проведення перевірок органами державної податкової служби України.

Перший заступник Голови

В.П. Загородній

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Календар бухгалтера

Квітень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2