Лист Держкомпідприємництва N 7535 від 14.06.2010 р. щодо деяких питань, що виникають у суб'єктів господарювання при застосуванні спрощеної системи оподаткування-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 14.06.2010 р. N 7535

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув звернення щодо деяких питань, що виникають у суб'єктів господарювання при застосуванні спрощеної системи оподаткування, і в межах компетенції повідомляє наступне.

Щодо ведення фізичними особами - платниками єдиного податку Книги обліку доходів і витрат

Відповідно до положень Указу Президента України від 03.07.98 р. N 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва", із змінами та доповненнями (далі - Указ), суб'єкти підприємницької діяльності, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва, не звільняються від здійснення обліку своїх доходів і витрат (статті 4 та 6 Указу).

Для визначення результатів власної підприємницької діяльності платник єдиного податку на підставі хронологічного відображення здійснення господарських і фінансових операцій веде книгу обліку доходів і витрат згідно з додатком N 10 до Інструкції про прибутковий податок з громадян, затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції України від 21.04.93 р. N 12 (зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 09.06.93 р. за N 64). При цьому обов'язковому заповненню підлягають тільки графи 1, 3, 6 і 7 - "період обліку (день, тиждень, місяць, рік)", "витрати на виробництво продукції", "сума виручки (доходу)", "чистий дохід" (пункт 8 Порядку видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого наказом ДПА від 29.10.99 р. N 599).

У графі "Сума виручки (доходу)" відображається фактично отримана сума виручки (як за наявності первинних документів, так і при їх відсутності). Відповідно до статті 1 Указу виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) вважається сума, фактично отримана суб'єктом підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок або (та) в касу за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг).

У графі "Витрати на виробництво продукції" відображаються документально підтверджені витрати, безпосередньо пов'язані з одержанням доходу, на підставі первинних документів про здійснення витрат.

Окремо відзначимо, що інші нормативно-правові акти з питань оподаткування не містять норми, які звільняли б фізичних осіб - платників єдиного податку від ведення первинного обліку доходів і витрат.

Звертаємо увагу на те, що відповідно до пункту 2 листа ДПА України від 05.11.97 р. N 17-0117/10-8886 у Книзі обліку доходів і витрат графи 4, 5 і 6 заповнюються підприємцем безпосередньо на місці реалізації після кожного факту продажу . Наприкінці робочого дня підбиваються підсумки всіх сум, отриманих за реалізований товар, і виводиться денна сума валового доходу.

Вся отримана суб'єктом господарювання готівкова виручка протягом дня повинна бути в повній сумі оприбуткована в Книзі обліку доходів і витрат.

У той же час платники єдиного податку при продажу товарів (наданні послуг) у відповідності до пункту 6 статті 9 Закону України від 06.07.95 N 265 "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі_ громадського харчування та послуг" звільнено від застосування реєстраторів розрахункових операцій і розрахункових книжок за умови ведення такими суб'єктами Книги обліку доходів і витрат у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Такий порядок затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. N 1269 "Про затвердження Порядку ведення книги обліку доходів і витрат".

На підставі пункту 5 зазначеного Порядку до Книги обліку доходів і витрат вносяться такі відомості: порядковий номер запису; дата здійснення операції, пов'язаної з проведенням витрат і / або отриманим доходом; суми витрат за фактом їх здійснення, в тому числі заробітна плата найманого працівника; сума вартості товарів, отриманих для їх продажу (надання послуг); сума виручки від продажу товарів (надання послуг) - з підсумком за день.

Щодо застосування штрафних санкцій за неведення та / або неналежне ведення обліку доходів і витрат

Відповідно до статті 164 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов'язкову форму обліку, тягне попередження або накладення штрафу в розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Щодо надання податкових роз'яснень

Відповідно до статті 2 Закону України від 04.12.90 р. N 509 "Про державну податкову службу в Україні" та статтями 2, 4 Закону України від 21.12.2000 р. N 2181 "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами "роз'яснення окремих положень податкового законодавства надаються органами державної податкової служби.

Тому для отримання більш детальної інформації радимо Вам звернутися до Державної податкової адміністрації за адресою: 04655, МПС, м. Київ-53, Львівська площа,8.

Заступник Голови

М. Приступа

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Календар бухгалтера

Березень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4