Лист Держкомпідприємництва N 6140 від 17.05.2010 р. щодо застосування частини 1 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення до співробітників підприємств, які використовують легкові службові автомобілі для власної господарської діяльності-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 17.05.2010 р. N 6140

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва України розглянув в межах компетенції звернення (далі - Звернення) щодо застосування частини 1 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення до співробітників підприємств, які використовують легкові службові автомобілі для власної господарської діяльності, і повідомляє наступне.

Відповідно до частини другої статті 12 Закону України від 30.06.93 р. N 3353-XII "Про дорожній рух" посадові особи, відповідальні за експлуатацію та технічний стан транспортних засобів, зобов'язані, зокрема:

забезпечувати добір, підвищення кваліфікації та професійного рівня водіїв, здійснювати контроль за станом їх здоров'я і дотриманням режиму праці та відпочинку;

не допускати до керування транспортними засобами осіб, які не мають права на керування транспортним засобом відповідної категорії, не пройшли у встановлений строк медичного огляду, перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Відповідно до статті 16 Закону України "Про дорожній рух" та пункту 2.1 постанови Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 р. N 1306 "Про Правила дорожнього руху" водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі, зокрема, шляхові (маршрутні) листи і документи на вантаж, що перевозиться (крім власників транспортних засобів, які використовують їх в індивідуальних некомерційних цілях).

Наказом Державного комітету статистики України від 17.02.98 р. N 74 затверджені типова форма первинного обліку роботи службового легкового автомобіля та Інструкція про порядок її застосування (далі - Інструкція), що встановлює єдиний порядок застосування подорожнього листа службового легкового автомобіля типової форми N 3 при виконанні службових поїздок, а також для обліку транспортної роботи службових легкових автомобілів.

Виконання положень Інструкції обов’язкове для всіх підприємств, установ і організацій незалежно від відомчого підпорядкування та форми власності (далі - підприємство), які (згідно з п. 1.1 Інструкції), серед іншого, надають службові легкові автомобілі для транспортного обслуговування юридичних осіб на комерційній основі або використовують їх у службових поїздках по власних потреб (далі - перевізники).

Відповідно до пункту 1.2 Інструкції до категорії службових легкових автомобілів відносяться легкові автомобілі, які перебувають на балансі юридичних осіб усіх форм власності і використовуються для задоволення власних потреб, а також можуть надаватися замовнику на договірних умовах (з водієм).

Згідно з пунктом 2.1 Інструкції перевізники, які експлуатують службові легкові автомобілі - власні або орендовані (без водія), зобов'язані при випуску автомобіля з гаража видати водієві оформлений відповідно до вимог даної Інструкції подорожній лист службового легкового автомобіля типової форми N 3, де обов'язково повинна бути відмітка про допуск водія за станом здоров'я до управління легковим автомобілем (п. 2.3 Інструкції). Застосування будь-яких інших форм подорожніх листів для обліку роботи службових легкових автомобілів не допускається.

Подорожній лист службового автомобіля (далі - подорожній лист) оформлюється тільки на один робочий день (зміну) і видається за умови здачі водієм подорожнього листа за попередній день роботи. На більший термін шляховий лист видається у випадках транспортного обслуговування у міжміському сполученні понад одну добу відповідно до наказу чи розпорядженням перевізника. Видача подорожнього листа реєструється у диспетчерському журналі за такими реквізитами: дата видачі, номер подорожнього листа, прізвище та ініціали водія, його підпис при отриманні подорожнього листа, дата повернення подорожнього листа, підпис відповідальної особи.

Медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів проводиться з метою визначення здатності кандидатів у водії та водіїв до безпечного керування транспортними засобами у відповідності до вимог спільного наказу Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства внутрішніх справ України від 05.06.2000 р. N 124/345 "Про затвердження Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів". Зазначений огляд включає: попередні, періодичні, щозмінні передрейсові і післярейсові огляди, а також позачергові огляди,викликані необхідністю.

Порядок проведення щозмінного передрейсового і післярейсового медичних оглядів водіїв транспортних засобів визначено пунктом 5 спільного наказу Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства внутрішніх справ України від 05.06.2000 р N 124/345 "Про затвердження Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів".

Голова

М. Бродський

Коментарі 

 
+1 #1 Валерій 17.08.2010 16:34
Державний комітет статистики, розширюючи сферу застосування дорожнього листа у своєму наказі №74, тим самим вийшов за межі своїх повноважень, які визначені Законом України "Про державну статистику" (2009р)та Постановою КМУ №024 від 11.07.2007р. "Положення про Держ комітет статистики".
Відповідь Держкомпідприєм ництва поверхова і непрофесійна.
Цитувати | Поскаржитись модератору
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Календар бухгалтера

Червень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4