Лист Держкомпідприємництва N 6057 від 14.05.2010 р. щодо визначення платником єдиного податку - фізичною особою обсягу виручки від реалізації продукції у разі здійснення транспортно експедиційної діяльності-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 14.05.2010 р. N 6057

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув лист щодо визначення платником єдиного податку - фізичною особою обсягу виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) у разі здійснення транспортно-експедиційної діяльності та в межах своєї компетенції повідомляє таке.

Умови застосування спрощеної системи оподаткування встановлені Указом Президента України від 03.07.98 р. N 727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (далі - Указ). Однією з умов є дотримання граничного обсягу виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), який для фізичних осіб - 500 тис. грн. (стаття 1 Указу).

Обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) є одним із критеріїв, що надає суб'єкту малого підприємництва право на застосування спрощеної системи оподаткування.

Відповідно до статті 1 Указу виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) вважається сума, фактично отримана суб'єктом підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок або (та) в касу за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг).

Виходячи з норм законодавства, під операціями з продажу розуміють передачу майна (товару) однією особою у власність або у користування та (або) у володіння, та (або) у розпорядження іншій особі, а також інші операції (включаючи операції з безоплатного надання товарів), що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, оренди майна, поставки, лізингу, іншими цивільно-правовими договорами, за плату або компенсацію, незалежно від строків її надання.

Отже, до виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) юридичної особи включаються кошти, що надійшли за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг) та є власністю цієї особи.

У разі отримання транзитних коштів на розрахунковий рахунок або в касу платника єдиного податку - фізичної особи згідно з договорами комісії (доручення), а також агентськими договорами до виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) включається сума винагороди, що є власністю такого платника.

З метою визначення права перебування на спрощеній системі оподаткування суб'єкти малого підприємництва, які надають експедиторські, брокерські та агентські послуги, повинні враховувати надходження коштів у вигляді комісійної (агентської) винагороди, отриманої від здійснення таких видів діяльності, на розрахунковий рахунок та/або в касу без урахування коштів, що є транзитними і на які ці суб'єкти не мають права власності.

Аналогічна позиція підтримується також Державною податковою адміністрацією України,що підтверджується листом від 18.12.2009 р N 15700/5/15-0116.

Заступник Голови

М. Приступа

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Календар бухгалтера

Червень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4