Лист Міністерства транспорту та зв’язку N 3845-01/09/19-10 від 10.08.2010 р. щодо використання товарно-транспортної накладної-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ АВТОМОБІЛЬНОГО ТРАНСПОРТУ

ЛИСТ

від 10.08.2010 р. N 3845-01/09/19-10

Щодо використання товарно-транспортної накладної

(Витяг)

По-перше, стосовно того, чи обов'язково отримання транспортних послуг має підтверджуватися товарно-транспортною накладною, повідомляємо: у листі Держкомпідприємництва від 08.08.2006 р. N 6197 та листах інших органів виконавчої влади, зазначених у зверненні, абсолютно правильно визначено обов'язковість застосування ТТН. Заміна ТТН будь-яким іншим документом довільної форми не допускається.

По-друге, щодо необхідності для оприбуткування товарів та підтвердження їх отримання використовувати ТТН повідомляється, що відповідно до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 14.10.97 р. N 363, ТТН - єдиний для всіх учасників транспортного процесу юридичний документ, що призначений для списання товарно-матеріальних цінностей, обліку на шляху їх переміщення, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, а також для розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи. Тому для отримання транспортних послуг, оприбуткування товарів та підтвердження їх отримання обов'язково використовувати ТТН. Крім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.02.2009 р N 207 "Про затвердження Переліку документів, необхідних для здійснення перевезення вантажу автомобільним транспортом у внутрішньому сполученні", наявність товарно-транспортної накладної вимагається від водія юридичної особи або фізичної особи - підприємця, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах.

По-третє, відповідальність за неправильно оформлений дорожній лист передбачена ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якою керування транспортними засобами водіями, які не мають при собі або не пред'явили чи не передали для перевірки посвідчення водія відповідної категорії, талона до нього, реєстраційних та інших документів, що підтверджують право користування чи розпорядження транспортним засобом, а у випадках, передбачених законодавством, належно оформленого дорожнього (маршрутного) листа або документів на вантаж, що перевозиться, ліцензійної картки на транспортний засіб, а так само поліса (договору) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката "Зелена картка"), - тягне за собою накладення штрафу від двадцяти п'яти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

По-четверте, відповідальність за відповідність марки автомобіля, зазначеної у реєстраційному документі (технічному паспорті) і записаної у дорожньому листі, а також за достовірність нормоутворюючих експлуатаційних факторів (пробіг автомобіля, транспортна робота, умови руху тощо) несе безпосередньо власник транспортного засобу (керівник підприємства, посадові особи, відповідальні за експлуатацію транспортних засобів).

По-п'яте, при заміні двигуна на автомобілі, що веде до зміни виду пального, потужності та об'єму циліндрів, власник автомобіля в обов'язковому порядку повинен провести перереєстрацію транспортного засобу в органах МРЕВ ДАІ. Разом з тим водії та інші посадові особи, які допустили такі порушення (незаконне списання пального через завищення норм списання), несуть дисциплінарну відповідальність. Адміністративна або кримінальна відповідальність за такі порушення законодавством не передбачена, крім випадків,коли виявлено (встановлено) факти крадіжки пального.

Голова

С. Доброход

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Календар бухгалтера

Квітень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2