Лист Мінфіну N 31-07230-16-21/11582 від 05.05.2011 р. «Щодо проживання в санаторії працівника, направленого у відрядження, складання кошторису витрат на відрядження та звіту про виконану роботу»-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 05.05.2011 р. N 31-07230-16-21/11582

Щодо проживання в санаторії працівника, направленого у відрядження, складання кошторису витрат на відрядження та звіту про виконану роботу

Міністерство фінансів розглянуло листи і щодо порушених у них питань повідомляє.

1. Чи може працівник, який перебуває у відрядженні, проживати в санаторії або наймати житло у приватному секторі?

Норми Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів від 13.03.98 р. N 59 (у редакції наказу Міністерства фінансів від 17.03.2011 р. N 362), передбачають відшкодування державним службовцям, а також іншим особам, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, витрат на найм житлового приміщення з розрахунку вартості одного місця у готелі (мотелі), іншому житловому приміщенні за кожну добу такого проживання.

При цьому відшкодування таких витрат здійснюється за наявності підтвердних документів (в оригіналі) в межах граничних сум витрат на найм житлового приміщення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.02.2011 р. N 98.

2. Чи обов'язково складати завдання й кошторис витрат на відрядження, а також отримувати від працівника, який прибув з відрядження, звіт про виконану роботу?

У випадку направлення державних службовців, а також інших осіб підприємств, установ та організацій, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, у відрядження в межах України документами, обов'язковими для оформлення таких службових відряджень та для відшкодування понесених у таких відрядженнях витрат, є наказ про відрядження, довідка-розрахунок на виданий аванс, складена за довільною формою, звіт про використання коштів, наданих на відрядження, і документи в оригіналі, які підтверджують вартість понесених у відрядженні витрат.

Чинне законодавство з питань службових відряджень у межах України не передбачає необхідності оформлення в органах державної влади, підприємствах, установах та організаціях, що повністю або часткове утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, таких документів, як завдання на відрядження, кошторис витрат на відрядження та звіт про виконану у відрядженні роботу.

Разом з тим слід зазначити, що відповідно до зазначеної Інструкції службовим відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням керівника органу державної влади, підприємства, установи та організації, що повністю або частково утримується (фінансується) за рахунок бюджетних коштів (далі - підприємство), на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи. Направлення працівника підприємства у відрядження здійснюється керівником цього підприємства або його заступником і оформляється наказом (розпорядженням) із зазначенням: пункту призначення, назви підприємства, куди відряджений працівник, строку й мети відрядження. Крім того, керівник підприємства може встановлювати додаткові обмеження щодо сум та цілей використання коштів, наданих на відрядження.

Таким чином, керівник визначає завдання, яке має бути виконане працівником під час відрядження, може встановлювати порядок використання коштів, а отже, може вимагати від працівника подання відповідного звіту про виконану у відрядженні роботу.

З огляду на викладене, вважаємо, що керівник як особа, відповідальна за фінансово-господарську діяльність підприємства, може прийняти рішення про складання додаткових документів, які необхідні для здійснення контролю за використанням коштів підприємства.

У випадку направлення державних службовців, а також інших осіб підприємств, установ та організацій, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, у відрядження за кордон зазначаємо наступне.

Пунктом 1 розділу III Інструкції визначено, що відрядження за кордон здійснюється відповідно до наказу (розпорядження) керівника підприємства після затвердження технічного завдання і кошторису витрат.

Згідно з пунктом 17 розділу III Інструкції після повернення із закордонного відрядження працівник зобов'язаний подати звіт про використання коштів, наданих на відрядження (разом із оригіналами документів, що засвідчують вартість понесених у зв’язку з відрядженням витрат), а також у разі відрядження до держав, в'їзд громадян України на територію яких здійснюється за наявності візи (дозволу на в'їзд), - завірені відділом кадрів або головним бухгалтером ксерокопії сторінок закордонного паспорта чи документа, що його замінює, з прізвищем відрядженого працівника, відмітками про перетин кордону України і візою держави відрядження.

Заступник Міністра

С. Рибак

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» N 4000 від 14.09.2020 р.

Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» N 294-IX від 14.11.2019 р.

Податковий кодекс України N 2755-VI

Таблиця відповідності видів порушень норм законів типам повідомлень-рішень, які складаються при застосуванні відповідних штрафних санкцій

Календар бухгалтера

Вересень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4