Лист Мінфіну N 31-07310-10-24/16584 від 30.06.2011 р. щодо порядку обліку бюджетних зобов'язань-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 30.06.2011 р. N 31-07310-10-24/16584

Міністерство фінансів розглянуло листа Державного казначейства України стосовно реєстрації згідно з частинами 5 та 6 статті 48 Бюджетного кодексу України бюджетних зобов'язань і повідомляє.

Згідно із статтею 48 Бюджетного кодексу України розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов'язання та здійснюють платежі тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами, враховуючи необхідність виконання бюджетних зобов'язань минулих років, узятих на облік органами Державного казначейства України.

Разом з тим, деякі програми, які відносяться до державних програм соціального захисту населення, є державною гарантією і одержувачу не може бути відмовлено в їх наданні у разі, якщо він має на них право. У цьому випадку проводиться відшкодування витрат за фактично спожиті послуги (нараховані соціальні виплати) в межах встановлених норм (розмірів).

У зв’язку з цим та згідно з частиною 6 статті 48 Бюджетного кодексу України зобов'язання щодо виплати субсидій, допомоги, пільг з оплати спожитих житлово-комунальних послуг та послуг зв’язку (в частині абонентної плати за користування квартирним телефоном), компенсацій громадянам з бюджету, на що згідно із законами України мають право відповідні категорії громадян, обліковуються незалежно від визначених на цю мету бюджетних призначень.

До складу таких витрат належать: надання пільг та житлових субсидій населенню з оплати житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу; виплата допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям; надання пільг з послуг зв’язку (в частині абонентної плати за користування квартирним телефоном), виплата щомісячної компенсації на бензин особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; виплата компенсації за самостійне санаторно-курортне лікування; виплата компенсації за пільговий проїзд один раз на рік (раз на два роки); здійснення поховання з військовими почестями померлих (загиблих) осіб, що мають особливі заслуги перед Батьківщиною, спорудження на їх могилі надгробка; виплата одноразової допомоги на поховання.

Надання інших передбачених законодавством пільг, зокрема забезпечення санаторно-курортним лікуванням, проведення капітального ремонту жилих будинків (квартир), встановлення телефонів повинно провадитися в межах передбачених у відповідному місцевому бюджеті коштів на ці цілі. Фінансування видатків на ці програми має здійснюватися в міру надходження субвенції з державного бюджету, а у разі незабезпечення фінансуванням планових показників у повному обсязі, кредиторська заборгованість обліковується лише за фактично надані послуги в межах бюджетних призначень відповідного року.

Стосовно здійснення видатків на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян, то слід зазначити, що в даному випадку розрахунки здійснюються не з громадянами, а з підприємствами - надавачами послуг. Виходячи з цього, зазначена компенсація транспортним підприємствам повинна провадитися відповідно до укладених договорів між головним розпорядником бюджетних коштів та транспортним підприємством в межах передбачених у відповідному місцевому бюджеті коштів на зазначену мету в міру надходження субвенції з державного бюджету.

Кредиторська заборгованість з виплати компенсації транспортним підприємствам за пільгове перевезення окремих категорій громадян на кінець року може обліковуватися за фактично надані послуги лише в межах бюджетних призначень відповідного року у разі незабезпечення фінансуванням планових показників. В наступному бюджетному періоді бюджетні зобов'язання здійснюються в межах бюджетних призначень з урахуванням необхідності виконання бюджетних зобов'язань минулих років, узятих на облік органами Державного казначейства України.

Перший заступник Міністра

А. Мярковський

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» N 294-IX від 14.11.2019 р.

Податковий кодекс України N 2755-VI

Таблиця відповідності видів порушень норм законів типам повідомлень-рішень, які складаються при застосуванні відповідних штрафних санкцій

Календар бухгалтера

Серпень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6