Міністерство фінансів у листі N 31-28020-04-10/5186 дало роз'яснення з приводу стягнення податків, не сплачених юридичною особою з вини його головного бухгалтера-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 09.03.2010 р. N 31-28020-04-10/5186

Міністерство фінансів України розглянуло лист Всеукраїнської молодіжної організації і повідомляє наступне.

1. Щодо визначення Верховного Суду України від 8 квітня 2009 відзначаємо, що згідно з пунктом 2 Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2006 року N 1837, Мінфін є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади із забезпечення реалізації єдиної державної фінансової, бюджетної, податкової, митної політики, політики у сфері державного внутрішнього фінансового контролю, випуску та проведення лотерей, розробки і виробництва голографічних захисних елементів.

Надання коментарів щодо судових рішень не віднесені до компетенції Міністерства фінансів України.

2. Щодо стягнення податків, не сплачених юридичною особою з вини його головного бухгалтера, необхідно зазначити наступне.

Відповідно до статті 4 Закону України "Про систему оподаткування" платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні та фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).

Відповідно до Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі - Закон) податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному або судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання, є податковим боргом (недоїмкою), який погашається платником податків самостійно або стягується з нього примусово.

При цьому відповідно до пункту 7.5 статті 7 Закону забороняються будь-яка поступка податкового зобов'язання або податкового боргу платника податків третім особам, а також поступка контролюючим органом права вимоги податкового боргу платника податків іншим особам.

Отже, на нашу думку, стягнення податкового боргу можливе виключно з платника відповідних податків.

Одночасно повідомляємо, що відповідно до частини першої статті 136 Кодексу законів про працю України працівники несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну підприємству, установі, організації внаслідок порушення покладених на них трудових обов'язків. При цьому згідно з пунктом 3 статті 134 Кодексу законів про працю України працівники несуть матеріальну відповідальність у повному розмірі шкоди, заподіяної з їх вини підприємству, установі, організації, у разі якщо збитків завдано діями працівника, які мають ознаки діянь, переслідуваних у кримінальному порядку.

Таким чином, у свою чергу підприємство, установа, організація на підставі Кодексу законів про працю України може стягнути матеріальний збиток з винної працівника в повному розмірі такої шкоди.

Заступник Міністра

М. Полудьонний

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Календар бухгалтера

Квітень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2