Зауваження Головного юридичного управління Верховної Ради до проекту государственнгого бюджету на 2011 рік-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

Зауваження

до проекту закону України про Державний бюджет України на 2011 рік

(реєстраційний N 7000)

Головне юридичне управління, проаналізувавши проект закону України про Державний бюджет України на 2011 рік у відведені для цього скорочені терміни (текст проекту надійшов о 8 годині 23 грудня 2010 року), вважає за доцільне зазначити наступне.

Всупереч конституційним приписам значна частина положень проекту закону про Державний бюджет України на 2011 рік (далі - Закон) надає Кабінету Міністрів України, Міністерству фінансів України широке коло повноважень стосовно регулювання відносин, пов’язаних із здійсненням бюджетних витрат.

Такий підхід, на нашу думку, не враховує вимог статей 6, 19, 92 та 95 Конституції України щодо необхідності визначення законом меж повноважень, підстав та способу, у рамках яких мають діяти органи державної влади та їх посадові особи, а також вимог статті 95 Конституції України, згідно з якою виключно законом про Державний бюджет України визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків.

Так згідно із законопроектом Кабінету Міністрів України надається право, зокрема:

збільшувати на відповідний обсяг кошти від зовнішніх (внутрішніх) джерел фінансування іншого типу з відповідним коригуванням граничного обсягу державного боргу (стаття 8);

встановлювати умови надання державних гарантій (стаття 9);

затверджувати переліки об'єктів будівництва, реконструкції та капітального ремонту автомобільних доріг та обсягів бюджетних коштів у розрізі адміністративно-територіальних одиниць (стаття 29).

Кабінету Міністрів України надається також право:

здійснити випуск облігацій внутрішньої державної позики з подальшим придбанням у державну власність в обмін на ці облігації акцій додаткової емісії Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" у межах обсягів, передбачених у затвердженому фінансовому плані цієї компанії. На обсяги випущених облігацій і придбаних акцій Міністерство фінансів України коригує відповідні показники фінансування, встановлені додатком N 2 до  Закону, та граничний обсяг державного боргу, визначений статтею 8 Закону (стаття 31);

здійснити випуск облігацій внутрішньої державної позики понад обсяги, встановлені додатком N 2 до Закону, в сумі до 5.000.000 тис. гривень з відповідним коригуванням граничного обсягу державного боргу, визначеного статтею 8 Закону, та з наступною передачею коштів Аграрному фонду на умовах кредитування. На обсяг випущених облігацій внутрішньої державної позики Міністерство фінансів України збільшує відповідні показники фінансування та кредитування державного бюджету, встановлені у додатках N 2 та N 4 до Закону. Випуск зазначених облігацій внутрішньої державної позики, передача запозичених у такий спосіб коштів та їх повернення здійснюються на підставі укладених з Міністерством фінансів України угод відповідно до умов, затверджених Кабінетом Міністрів України (стаття 32);

Крім того, Кабінет Міністрів України у встановленому ним порядку має забезпечити безоплатну передачу квартир, придбаних Державною іпотечною установою відповідно до актів Кабінету Міністрів України, та які знаходяться на її балансі, визначеним у цих актах органам, з відповідним коригуванням статутного капіталу Державної іпотечної установи (стаття 30).

За рішенням Кабінету Міністрів України у встановленому ним порядку можуть придбаватися акції банків, надаватися фінансова допомога відповідно до статті 80 Закону України "Про банки і банківську діяльність", проводитися заходи з приватизації банків, у капіталізації яких взяла участь держава (в тому числі пов’язані з оплатою послуг радників), за рахунок випуску облігацій внутрішньої державної позики чи надходження коштів, отриманих від державних запозичень, здійснених понад обсяги, встановлені додатком N 2 до  Закону, з відповідним коригуванням граничного обсягу державного боргу, визначеного статтею 8 Закону. На обсяг випущених державних облігацій України, суму надходжень від державних запозичень та витрат, передбачених цією статтею, Міністерство фінансів України коригує відповідні показники фінансування, видатків державного бюджету понад обсяги, затверджені у додатках N 2 та N 3 до Закону (стаття 33).

Заступник Керівника Головного управління

В.Мілованов

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» N 294-IX від 14.11.2019 р.

Податковий кодекс України N 2755-VI

Таблиця відповідності видів порушень норм законів типам повідомлень-рішень, які складаються при застосуванні відповідних штрафних санкцій

Погода в Україні

Календар бухгалтера

Травень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31