Роз'яснення до Закону України № 1814-VI від 20.01.2010-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

Законом України, від 20.01.2010, № 1814-VI "Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки літакобудівної промисловості в Україні" внесено зміни до Закону «Про оподаткування прибутку підприємств» а саме:

Пункт 8.1.1 доповнено абзацами два-дванадцять;

У пункт 8.6. додані підпункти 8.6.6 та 8.6.7;

З'явився новий пункт 22.31-2

Суть змін полягає в тому, що в податковому обліку амортизації є три види: звичайна, бонусна і прискорена. Підстави для застосування бонусної або прискореної амортизації визначаються виключно цим Законом. Якщо в інших податкових законах вживається термін "амортизація", то вона вважається звичайною. Не дозволяється одночасне застосування бонусної і прискореної амортизації до одного і того ж основним фондом. До платнику податку, який скористався правом на застосування бонусної або прискореної амортизації, але використовує відповідні об'єкти основних фондів не за призначенням, застосовуються норми підпунктом 17.1.6 1 пункту 17.1 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". А саме платник податків зобов'язаний сплатити суму податку, яка підлягала нарахуванню без застосування податкової пільги, а також штраф у розмірі 200% від такої суми. Звичайною вважається амортизація основних фондів, яка здійснюється за нормами, встановленими підпунктом 8.6.1 пункту 8.6 статті 8. Бонусної вважається амортизація основних фондів, яка передбачає віднесення частини витрат на їх придбання (спорудження) до складу валових витрат платника податку та подальшої амортизації частини витрат, що залишається після такого віднесення (залишкової вартості основного фонду), за загальними правилами і нормами, встановленими в підпункті 8.6. 1 пунктом 8.6 цієї статті. Прискореної вважається амортизація основних фондів, яка здійснюється за подвійними нормам, встановленим у підпункті 8.6.1 пунктом 8.6 цієї статті (крім основних фондів групи 4). У разі застосування прискореної амортизації податковий облік основних фондів ведеться окремо в підгрупі відповідної групи основних фондів у розрізі норм такої прискореної амортизації.

Зміни опубліковані 11.02.2010г. ( «Голос України» № 24) і застосовуються починаючи з податкового періоду на який припадає день опублікування Закону України від 20 січня 2010 N 1814-VI.

Докладніше:

Звичайною вважається амортизація основних фондів, яка здійснюється за нормами, встановленими підпунктом 8.6.1 пункту 8.6 статті 8.

Бонусної вважається амортизація основних фондів, яка передбачає віднесення частини витрат на їх придбання (спорудження) до складу валових витрат платника податку та подальшої амортизації частини витрат, що залишається після такого віднесення (залишкової вартості основного фонду), за загальними правилами і нормами, встановленими в підпункті 8.6.1 пунктом 8.6 цієї статті.

Відповідно до пп.8.6.6. п 8.6 ст.8 тимчасово, до 1 січня 2016 року, суб'єкти літакобудування, які підпадають під дію норм статті 2 Закону України "Про розвиток літакобудівної промисловості", мають право застосовувати бонусну амортизацію до нових (які не були в експлуатації) основних фондів у розмірі :

50 відсотків до балансової вартості основних фондів групи 3 і

100 відсотків до балансової вартості основних фондів групи 4

за результатами першого звітного періоду, в якому введені в експлуатацію об'єкти таких основних фондів, якщо такі об'єкти призначаються виключно для:

а) розробки і виробництва авіаційної техніки та авіаційних двигунів;

б) переобладнання, ремонту, модифікації, технічного обслуговування авіаційної техніки і авіаційних двигунів;

в) проведення науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт, пов'язаних з літакобудуванням.

Відповідно до пп.8.6.7. п 8.6 ст.8 тимчасово, до 1 січня 2019 року, платники податку мають право застосовувати бонусну амортизацію до нових (які не були в експлуатації) основних фондів (обладнання, що працює на альтернативних видах палива, і устаткування для виробництва альтернативних видів палива) по результатами першого звітного періоду, в якому введені в експлуатацію об'єкти таких основних фондів, у розмірі:

50 відсотків до балансової вартості таких основних фондів групи 3;

100 відсотків до балансової вартості основних фондів групи 4,

які використовуються суб'єктами-виробниками альтернативних видів палива, виробництво якого підтверджується відповідним документом про ідентифікацію такого палива відповідно до норм статті 6 Закону України "Про альтернативні види палива".

Прискореної вважається амортизація основних фондів, яка здійснюється за подвійними нормам, встановленим у підпункті 8.6.1 пунктом 8.6 цієї статті (крім основних фондів групи 4). У разі застосування прискореної амортизації податковий облік основних фондів ведеться окремо в підгрупі відповідної групи основних фондів у розрізі норм такої прискореної амортизації.

Відповідно до пп.8.6.4. п 8.6 ст.8 для технологічних парків, їх учасників та спільних підприємств при виконанні зареєстрованих у встановленому Законом України "Про спеціальний режим інноваційної діяльності технологічних парків" порядку проектів технологічних парків встановлена щорічна 20-відсоткова норма прискореної амортизації основних фондів груп 3 і 4.

При цьому амортизація основних фондів групи 3 проводиться до досягнення балансової вартості групи нульового значення.

Відповідно до пп.8.6.5. п 8.6 ст.8 промисловим підприємствам надано право застосовувати щорічну 25-відсоткову норму прискореної амортизації основних фондів групи 3.

При цьому амортизація основних фондів групи 3 здійснюється до досягнення балансової вартості групи нульового значення.

Слід звернути увагу на те, що:

  1. Підстави для застосування бонусної або прискореної амортизації визначаються виключно цим Законом. Якщо в інших податкових законах вживається термін "амортизація", то вона вважається звичайною.
  2. Якщо платник податку, який прийняв рішення про застосування бонусної або прискореної амортизації основних фондів, у подальшому продає (відчужує) або передає такі фонди у фінансовий лізинг (оренду), то покупець (одержувач) таких основних фондів застосовує стандартні (загальні) норми амортизації (звичайну амортизацію), визначені в підпункті 8.6.1 пунктом 8.6 цієї статті.
  3. Якщо до одних і тих же основних фондів можуть бути застосовані різні норми бонусної амортизації у зв’язку з їх одночасним використанням у різних видах господарської діяльності, платник податку має право застосувати найменшу норму бонусної амортизації, встановлену цим Законом.
  4. Якщо до одного й того ж основного фонду можуть бути застосовані норми як прискореної, так і звичайної амортизації у зв’язку з його одночасним використанням у різних видах господарської діяльності, для цілей оподаткування цим податком приймаються звичайні норми амортизації.
  5. Не дозволяється одночасне застосування бонусної і прискореної амортизації до одного і того ж основним фондом.
  6. Для цілей калькулювання цін на товари (послуги), які підлягають державному регулюванню, застосування бонусної або прискореної амортизації не може бути підставою для їх підвищення.
  7. До платнику податку, який скористався правом на застосування бонусної або прискореної амортизації, але використовує відповідні об'єкти основних фондів не за призначенням, застосовуються норми підпунктом 17.1.6 1 пункту 17.1 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".  А саме платник податків зобов'язаний сплатити суму податку, яка підлягала нарахуванню без застосування податкової пільги, а також штраф у розмірі 200% від такої суми.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Погода в Україні

Календар бухгалтера

Липень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1